Prasa kulinarna – Premiery wydawnicze Styczeń 2018
Prasa kulinarna – Premiery wydawnicze Styczeń 2018
Przegląd nowości wydawniczych zaczynam od Magazynu KUKBUK. Najnowszy numer 31 właśnie pojawił się w sprzedaży – nosi podtytuł – „Nie z tej ziemi”
KUKBUK NIE Z TEJ ZIEMI nr 31
Magazyn KUKBUK to jak zawsze prawdziwa uczta kulturalno-kulinarna. W numerze styczniowo-lutowym m.in. :
- Małgorzata Potocka przenosi wszystkich do czasów swojego dzieciństwa i dzieli się wiedzą o związkach jedzenia z kulturą.
- Temat nie z tej ziemi – czyli co będziemy jeść na Marsie i jak przygotować kosmiczne pączki na Ziemi.
- Przeczytamy o naszej pierwotnej więzi z kosmosem w kontekście jedzenia, a także o procesach technologicznych, które w przyszłości mają zaspokoić podstawowe potrzeby organizmu.
- Zastanowimy się, jak wyżywić ludzi w kosmosie
- Poznamy retro alfabet, usmażymy donuty i chrupniemy konopie.
- Zaglądniemy do talerzy polsko-japońskiej parze
Oprócz tego jak zwykle kosmiczna masa smacznych tekstów, apetycznych przepisów i pięknych zdjęć.
(zaczerpnięte z opisu wydawcy)
Kolejna ciekawa pozycja którą możecie już kupić w salonikach prasowych to :
Usta Magazyn (Wydanie 16/2017 – Zima)
Usta to nowoczesny kwartalnik kulturalno-kulinarny. Opowiada o ludziach, miejscach, designie, sztuce, polityce, antropologii i modzie. Punktem wyjścia są kulinaria, ale na nich nie poprzestano. Tytuł tworzy grono uznanych dziennikarzy, fotografów i grafików. W środku znajdziemy najlepsze fotografie i porywające ilustracje. Znakomita propozycja dla czytelników, którzy lubią karmić wszystkie zmysły, a czerpanie przyjemności z wizualnych i smakowych doznań jest ich sposobem na życie.
(Opis redakcji)
TEMATEM NUMERU JEST SURVIVAL. Szukaliśmy więc w tym numerze recept na to, jak sobie poradzić ze splinem, podpytywaliśmy tych, których cenimy za pogodę ducha, optymizm i fajne podejście do życia.
Polecieliśmy do Nowego Jorku na wystawę „Young Polish”, by spotkać się z jej kuratorem Alexim Lubomirskim, który dumnie wspiera młodych polskich fotografów i dowodzi, że swoją sławą można dzielić się z innymi. Hrafnhildur Arnardóttir, Islandka z pochodzenia, nowojorczanka z wyboru, przyjaciółka Björk, artystka pracująca z nieoczywistymi materiałami, zaprosiła nas do swojego studia, gdzie mogliśmy obejrzeć jej prace i porozmawiać o tym, jak połączyć życie na dwóch kontynentach i w trzech krajach z działalnością artystyczną.
Shoppy (to jej pseudonim) jest dla nas również zjawiskowym przykładem talentu do godzenia codzienności ze sztuką. Zawędrowaliśmy też do Doliny Pięciu Stawów, gdzie najwyżej położonym w Polsce schroniskiem opiekują się dwie siostry: Marta i Marychna Krzeptowskie. One to mają energię! Wystarczy powiedzieć, że do pracy ruszają skoro świt i idą górskim szlakiem przez półtorej godziny. Czasami codziennie. I uwielbiają to! Cenią swoją pracę w domku na końcu świata, w którym każdy jest równy, gdzie nie można kupić sobie lepszego miejsca do spania za najwyższą nawet kwotę. Poprawiła nam też humor rozmowa z szefami kuchni, cudzoziemcami, którzy mieszkają i gotują w Warszawie. Opowiadają nam o tym, co jedzą, gdy mają gorszy czas, by się lepiej poczuć. Dania z historią bliską sercu podnoszą na duchu.
Miło nam, że do grona naszych współpracowników dołączyła Monika Brodka, która będzie dla UST regularnie opisywać swoje kulinarne przygody, bo nie od dziś wiemy, że jest wielką miłośniczką dobrego jedzenia. No i fantastyczny Maurycy Gomulicki zabrał nas do sauny, gdzie rozgrzewamy się i odzyskujemy dobrą formę ciała i ducha!
Przeczytajcie też przewodnik po polskich górach, z miejscami, które dla was odkryliśmy i szczególnie polecamy. Mamy nadzieję, że w takim towarzystwie, z taką dawką dobrych emocji i pięknych miejsc, razem przetrwamy zimę. Wszystkiego dobrego!
Ukazało się również najnowsze wydanie specjalne magazyny „Moje Gotowanie” którego głównym bohaterem jest tym razem makaron.
Moje Gotowanie Wydanie specjalne. 01/2018
„Dużo pysznego MAKARONU”
Makaron to jeden z tych składników, bez których nie byłoby chyba kuchni. Na pewno włoskiej. I polskiej też. Pasuje do tak wielu składników, że wymyślanie coraz to nowych połączeń ogranicza tylko nasza wyobraźnia.
(Opis wydawcy)
Micha makaronu w pomidorowym sosie, posypana hojnie tartym serem, kojarzy się z domem w takim najcieplejszym wydaniu: trochę głośnym, trochę bałaganiarskim, ale bezpiecznym i pełnym miłości…
Makaron w kuchennej szafce to swego rodzaju polisa, zwłaszcza jeśli tuż obok będziemy mieli butlę oliwy, typowe suszone włoskie zioła, kilka puszek pomidorów, słoik oliwek i pomidorów suszonych oraz czosnku w ziołowym oleju, może trochę tuńczyka, a w lodówce – kawałek sera w typie parmezanu. Dysponując takimi składnikami, będziemy w stanie zawsze zrobić pyszny, pożywny gorący posiłek. Zachęcamy do zgromadzenia takich „żelaznych racji„ i położenia obok tego wydania specjalnego Mojego Gotowania, aby nigdy nie zabrakło nam inspiracji, jak je twórczo kulinarnie wykorzystać.
Kuchnia 01/2018 Magazyn dla smakoszy
W styczniowej „Kuchni” jak zawsze wiele ciekawych kulinarnych inspiracji
Drugi to magazyn „Moje Gotowania”. Jego najnowszy styczniowy numer jest również dostępny w kioskach i salonikach prasowych.
Moje Gotowanie to miesięcznik, który od blisko 20 lat podbija serca czytelników apetycznymi zdjęciami i sprawdzonymi przepisami. Magazyn powstaje przy współpracy z zawodowymi kucharzami oraz blogerami kulinarnymi.
W styczniowym numerze m.in :
-
Pikantne, rozgrzewające dania pełne warzyw korzeniowych, kapusty, cebuli i wzbogaconych mrożonkami
-
Salaterka polskiej kaszy. Energetyczne sałatki na lunch lub kolację w chłodny dzień
-
Uroczysty początek roku. Wykwintne pieczenie na domowe przyjęcie
-
Słodkie wejście w Nowy Rok. Delikatne desery i lekkie ciasta bez pieczenia
-
Nie tylko na karnawał: krewetki – pomysły na proste i efektowne dania z ulubionych skorupiaków